Core trénink

 

Core trénink se řadí mezi tzv. funkční trénink, při němž se zapojí maximální množství svalů a to jak na jeho povrchu, tak i těch hluboko uložených.  Je to nejmodernější speciální tréninková metoda určená pro posílení středu těla.  Jedná se o tzv. funční trénink, při němž se zapojí maximální množství svalů  jak na jeho povrchu, tak i těch hluboko uložených. Ve středu těla (jádro, core, powerhouse) jsou iniciovány všechny pohyby a nachází se zde těžiště těla. Pevný střed těla je potřebný pro zvládnutí nejen pohybů dynamických, ale i statických, při kterých se organismus nepohybuje vůči podložce. Pevný střed těla neboli posílené hluboko uložené svaly nám zaručí vzpřímené držení těla, zdravá záda a dobrou celkovou stabilitu těla.

Ve cvičební lekci společně krok za krokem projdeme jednotlivé techniky jak posílit svaly trupu v oblasti beder, pánve, břicha a kyčlí. Na své si při tomto druhu funkčního tréningu přijdete ať už jste profesionální či rekreační sportovec či úplný začátečník.  Cvičení je velmi vhodné i pro ženy trpící inkontinencí, ženy po porudu, které potřebují posílit svalstvo pánevního dna.

Při cvičení využijeme váhu vlastního těla a především balanční pomůcky, které jsou v RS Harmonie k dispozici. Toto cvičení je kromě svalové síly i o koncentraci a soustředění na samotné cvičení. Účelem balančního cvičení je hledat rovnováhu nejen ve svalech, ale i v mysli.

 

Každá lekce trvá cca 45 min

 

Cena:    1 osoba: 100 Kč/lekce

             2 osoby: 80 Kč/lekce

             3 osoby: 60 Kč/lekce

Výsledek obrázku pro pilates