Sestavení harnonického jídelníčku na míru

 

Nabízím sestavení jídelníčku na míru, ve kterém jsou propojeny principy východní medicíny (ájurvédská a čínská medicína) a západní (převážně středomořské) stravy. Toto propojení stravovacích zásad spolu s vhodnou pohybovou aktivitou a  časem pro relaxaci vytváří harmonický soulad zdravého životního stylu.

Správně sestavený jídelníček je důležitý pro dosažení Vašich cílů ať jde o snižování nadváhy, nárůst svalové hmoty, zbavení se únavy, či snahy přejít na zdravější životní styl.

Každá tělesná i duševní činnost vyžaduje energii. Abyste měli energie kolik potřebujete, je důležité řídit své stravovací návyky vhodně sestaveným výživovým plánem. Jinak se bude stravovat aktivní sportovec, těhotná žena, senior s diabetem a jinak člověk pracující v kanceláři.

Ke správnému sestavení jídelníčku budu potřebovat zjistit určité informace o Vás samotných (sport, aktivita v povolání, prodělané nemoci, alergie) a Vašich stravovacích zvyklostech (včetně Vašich chuťových preferencí). K tomuto účelu slouží dotazník, který  prozradí jaké jsou Vaše stravovací stereotypy. Součástí tohoto šetření je i týdenní záznam o Vašem přesném příjmu potravin a tekutin.

Klient se dozví informace o vhodných a nevhodných potravinách, pravidlech správného stravování, jelikož cílem tohoto výživového poradenství je, aby se klient naučil dobře orientovat v tom, co je vhodné jíst a co ne a dokázal si tak sestavovat vhodné jídelníčky sám.